INVISALIGN Nedir?

Dişlerin, tel tedavisi görmeden, şeffaf plaklarla düzeltilebilmesi için uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Şeffaf plak tedavisi, 7 yaşından itibaren herkese uygulanabilir. Uygun olup olmadığı deneyimli bir ortodontist muayenesi sonucu belli olmaktadır.

INVISALIGN Avantajları Nedir?

Aligner plaklarının en önemli özelliği neredeyse görünmez olmasıdır. Görüntüsüne önem veren, ortodontik tellerin işini etkileyeceğini düşünen kişiler için çok avantajlıdır. Konuşmayı negatif etkilemez. Yemek yerken çıkarılması bir başka avantajıdır. Bakım ve fırçalama sırasında da çıkartılıyor olması ağız hijyeninin daha rahat korunmasına yardımcı olur. Tedavi süresi olarak şeffaf plak tedavisi tel tedavisine göre birkaç ay daha kısa sürebilir.

project

Nasıl Başlanır?

Tedaviye karar verildikten sonra hastanın fotoğrafları çekilir, röntgenler istenir ve alt üst çene dişlerin ağız içi tarama alınır. Ölçüler INVISALIGN firmasına kargolandıktan sonra dişlerin bilgisayar simülasyonu gelir. Ortodontist, bilgisayar simülasyonu üzerinde analiz ve değişiklikleri yaptıktan sonra hastayla karşılıklı oturup tedavinin son halini belirler ve onaylanmış son durumu firmaya gönderir.

Yetişkinler için INVISALIGN

Tel tedavilerinin olduğu gibi INVISALIGN tedavisinin de yaş sınırı yok.

İstedikleri gülüşe tel takmak istemedikleri için kavuşamayan ve gülerken / konuşurken rahatsız olan kişiler için Invisalign tedavisi şeffaf plaklarla neredeyse görünmez olduğu için ideal.

Yetişkin hastalarımız plaklarını 10 günde bir değiştiriyor, ve günde 20 saat takıyorlar. Sonunda istedikleri gülüşe, sosyal hayatları etkilenmeden kavuşabiliyorlar.

Gençler İçin INVISALIGN

12-18 yaş aralığının sosyal ve psikolojik açıdan zor dönemler olduğunu biliyoruz. Bu dönemlerde tel takmak istemeyen, sosyal hayatlarının etkilenmesini istemeyen hastalarımız için şeffaf plak tedavileri çok rahat bir şekilde uygulanabiliyor.

Genç hastalarımız plaklarını 7 günde bir değiştiriyor ve günde 20 saat takıyorlar.

Çocuklar için INVISALIGN

7 – 12 yaş arası, süt dişleri ile kalıcı dişlerin aynı anda olduğu zamanlarda da artık INVISALIGN tedavisi uygulanabiliyor! Çapraşıklıkları düzeltmek, sürecek olan dişlere yer açmak veya çapraz kapanışları düzeltmek için şeffaf plakları tercih edebiliyoruz. Bu yaş gruplarında amaç bütün dişler sürdükten sonra yapılacak olan ikinci tedavinin süresini kısaltmaktır.

Bu yaş grubundaki hastalarımız plaklarını 7 günde bir değiştiriyor. Bazı dönemlerde kullanım süresi 5 güne düşebiliyor. Plaklar günde 20 saat takılıyor.

Sık Sorulan Sorular